3 tipy pro efektivní ochranu křehkých cenností
Spousta drahých věcí si zaslouží dokonalou ochranu před různými mechanickými poškozeními. Alternativ ochrany křehčích předmětů je poměrně hodně. Především šperky, elektronika a jiné věci si zaslouží dokonalé zabezpečení před jakýmkoli případným poškozením. Typická je situace především při jejich převozu, přenosu a zejména posílání prostřednictvím kurýra nebo pošty. Prevence před takovýmto poškozením je přitom vcelku jednoduchá a stojí minimum peněz.
1. S balením nijak výrazně nespěchejte
První rada je možná poněkud banální, nicméně i u balení křehčích předmětů platí, že kvapná práce mnohdy přichází vniveč. Proto si dejte na balení dokonale záležet. Ostatně, když doma balíte dárečky pod vánoční stromeček, také nechcete nic odbýt. I samotný adresát pozná, že věc, kterou mu posíláte, je zabalena dokonale. Vy si budete navíc jistí, že se neponičí. Pokud přesto váháte a máte strach, tak si předmět ještě navíc pojistěte. Není nic jednoduššího, učinit tak lze dnes i online.
2. Přizpůsobte obal velikosti věcí
Každopádně nepoužívejte na miniaturní cenné věci velké krabice. Už při menším otřesu hrozí náraz předmětu na stěnu krabice a případné poškození. To samé platí i tehdy, když zabalíte nějakou věci jenom klasickou fólií. Ta nedisponuje žádnými bezpečnostními prvky, a navíc je předmět viditelný. Při posílání poštou či kurýrem to optimální určitě není!
3. Dbejte na kvalitu obalového materiálu
Pamatujete si na stěhování drobných předmětů v krabicích od banánů a na to, jak se vám protrhlo dno? Pak na nekvalitní obalový materiál rychle zapomeňte. Pro křehké cennosti se doporučují moderní bublinkové obálky, které se vyznačují tím, že je jejich vnitřní část vybavena specifickými bublinkami schopnými ochránit věci před nárazem. Samozřejmě lze tyto bublinkové obálky volit s různým třeba i bezpečnostním uzavíráním a v rozličných barvách.
Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.