Asana vs. Worksection – co je lepší?
Chcete najít pohodlný a funkční software pro řízení projektů a zároveň aby nebyl předražený? S největší pravděpodobností během vyhledávání Asana a Worksection upoutaly vaši pozornost. Není divu, protože tito dva konkurenti si získali lásku a popularitu mezi obyvateli východní Evropy (Ukrajina, Polsko, Česká republika). Jaké je tajemství jejich úspěchu? Jaký je rozdíl mezi Worksection a Asana task? Komu by tyto plánovače úloh prospěly? To se postupně dozvíte.
Asana: popis, výhody
Asana je správce úloh vyvinutý v Kalifornii v roce 2008. Podporuje šest jazyků a čtyři tarifní plány. Má bezplatnou trvalou verzi s limitem 15 osob. Podle zpětné vazby od uživatelů se jedná o ideální řešení pro malé firmy a startupy, ve kterých je zapojeno jen pár lidí.
Rozhraní plánovače je jasné, můžeme říci klasické. Pokud měl uživatel předchozí zkušenosti s plánovači a dobrou úroveň angličtiny (nad B1), můžete na to přijít během několika minut.
Výhody:
- bezplatný tarif navždy pro 15 uživatelů;
- ceny jsou k dispozici: od $10.99 do $30.49 za měsíc, v závislosti na funkčnosti, kterou si uživatel vybere;
- podporuje integraci s více než 30 službami, kde kromě standardních aplikací (Disk Google, Telegram, Slack) existují další (GitHub, Evernote, Dropbox, Hubstaff, HipChat atd.);
- schopnost vytvářet zprávy, vytvářet plány, používat řízení času a mnoho dalšího.
Nevýhody:
- nepodporuje ruské a ukrajinské jazyky, pouze angličtinu;
- ve správci úloh není možné vyměňovat si zprávy;
- vhodné pro malé projekty.
Worksection: Popis, výhody
Worksection je správce úloh vyvinutý na Ukrajině v roce 2009. Uživatelé si všimnou, že plánovač úloh je vhodný pro správu velkých projektů a úkolů. Na rozdíl od Asana má jasnější rozhraní: úlohy mohou být označeny samolepkami různých barev, existuje vizuálnější diagram času stráveného každým členem týmu.
Rozhodně více osloví vizuální uživatele, pro které je důležité získat co nejvíce informací z první obrazovky. Podporuje několik jazyků, včetně ukrajinštiny a ruštiny.
Výhody:
- moderní a intuitivní rozhraní;
- ukrajinská a ruská verze administračního panelu jsou k dispozici;
- schopnost vytvářet Ganttovy diagramy, odhadovat a účtovat náklady;
- podporuje schopnost provádět korespondenci přímo v plánovači;
- vhodné pro velké projekty.
Nevýhody:
- bezplatná verze je podporována pouze pro 5 uživatelů;
- ceny se pohybují od $29 do $199 za měsíc, v závislosti na tarifu;
- integruje se pouze s hlavními službami, jako je Disk Google, Telegram, Slack.
Výstup
Před výběrem správce úloh nezapomeňte vyhodnotit úkoly a možnosti svého týmu. Pokud její členové nemluví anglicky, má smysl si připlatit za Worksection. Pokud máte tým freelancerů z různých zemí – neváhejte si vybrat Asana. Nezapomeňte vyzkoušet testovací období každého plánovače, což pomůže určit výběr.
Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.