Digitální účtenky ušetří ročně tisíce kilometrů papíru
Zasílání faktur v elektronické podobě je již celkem běžnou praxí pro obchody s elektronikou, nábytkem a dalšími „většími“ produkty. Při nákupu potravin to ale zatím tak úplně běžné není. I v tomto ohledu ale přichází změna a stále více řetězců digitální účtenky zavádí.
Digitální účtenky jsou stále častější
Možnost nechat si zaslat za svůj nákup digitální účtenku nabízí stále více obchodních řetězců. Jedním z těch, které tuto možnost zavedly nově, je řetězec Globus. Důvod je prostý – a chvályhodný – díky digitálním účtenkám se mohou ušetřit kilometry papíru, ročně dokonce až tisíce kilometrů.
Každý zákazník si prostřednictvím mobilní aplikace zavede do svého telefonu elektronickou účtenku, do které může následně libovolně nahlížet. Zatímco papírové účtenky většinou velmi brzy vyhodíme, ty elektronické nám v telefonu zůstanou. Možnost prohlížet si účtenky za delší období umožní člověku získat lepší přehled o jeho nákupech. Díky elektronické účtence a informacím, jež mu poskytuje, může poté další nákupy lépe regulovat.
Foto: Pixabay
Nový standard
Aktivních zákazníků, kteří si instalují příslušné aplikace i kvůli elektronické účtence naštěstí neustále přibývá. Aplikace elektronické účtenky není samozřejmě pro nikoho povinná, naučit se s ní zacházet může ale každý. Před každým nákupem se potom každý nakupující může rozmyslet, jak si svoji účtenku vyžádá.
Účtenky mají zákazníci v aplikaci lidé většinou hned, nejpozději se do aplikace promítnou během následujících 24 hodin. Nahlížet na ně je typicky možné ještě dva roky po nákupu. K elektronickým účtenkám se od března letošního roku připojil Lidl, nezaostává ani Albert, zmíněný Globus, brzy se k nim přidá i Kaufland a jistě i další maloobchodní řetězce.
Zdroje informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/digitalni-verze-uctenek-zkracene-uctenky-malooobchody.A221110_102418_ekonomika_rie
Náhledové foto: Pixabay
Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.