Hypotéka se smlouvou na dobu určitou
Pracovní smlouva na dobu určitou není zrovna pro zaměstnance optimální záležitostí. Jak z pohledu samotné jistoty zaměstnání, tak i z hlediska získání kvalitního úvěru na bydlení. Hypotéka je fakticky vždycky podmíněna tím, že zaměstnanec má uzavřenou smlouvu na dobu neurčitou. Poskytovatel hypotéky, jímž je většinou některá z bank, si tak může být naprosto jistý tím, že tento člověk je schopen splácet v termínu a je tedy dostatečně bonitní. Pokud si myslíte, že hypotéku bez smlouvy na dobu určitou není možné dostat, pak jste na omylu. I se smlouvou na dobu určitou na konkrétní hypotéky dosáhnete. Ostatně v následujícím textu vás o tom přesvědčíme.
S roční smlouvou v podstatě nemáte šanci
Pokud máte uzavřenou smlouvu na dobu určitou, pak se vám sice možnost zisku hypotéky skýtá. Problém ale nastává tehdy, když se jedná o smlouvu v délce trvání jednoho roku anebo kratší. Většina poskytovatelů tuto smlouvu neakceptuje a rozhodně s vámi hypotéku nepodepíše. Existují ale i banky, které ji za jistých podmínek nabídnou. Jmenovat bychom mohli třeba Sberbank, LBB Bank a také Raiffeisenbank.
U delší smlouvy se šance zvyšují
Čím delší doba je ve smlouvě uvedena, tím logicky máte mnohem větší šanci k tomu, aby vám hypoteční úvěr byl vyřízen. Optimální je tedy smlouva v době trvání delší než 12 měsíců. Drtivá většina poskytovatelů je ochotna hypotéku poskytnout. Její podmínky ale nemusejí být z pohledu klienta opravdu výhodné. V každém případě se momentálně nesmíte nacházet v tříměsíční zkušební lhůtě. Pokud jste ve výpovědi, o šanci na zisk úvěru taktéž přijdete.
Kdo vyžaduje smlouvu delší 1 roku?
Pracovní smlouvu v době trvání minimálně 1 rok vyžaduje hned několik bankovních i nebankovních společností. Jmenovat bychom mohli například ČSOB či Equa bank. Známá je tímto ale i Česká spořitelna. U Hypoteční banky je záruka takto dlouhé smlouvy jakousi samozřejmostí.
Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.