Jak funguje revolvingový úvěr
Co to je revolvingový úvěr a jak funguje? Přesně tyto otázky si dávají mnozí lidé, kteří prostě a jednoduše o nějakém tom úvěru do budoucna uvažují. Často si mnozí myslí, že se jedná o stejné půjčky, jako jsou kontokorenty. Opak je ale samozřejmě pravdou. Kontokorentní úvěry se v mnohých charakteristikách s revolvingovými liší. Podívejme se tedy přesně, v jakých ohledech je třeba mezi nimi dělat rozdíly a co všechno se pojí k revolvingovému úvěru.
Výhody revolvingového úvěru
V současnosti najdeme revolvingové úvěry jako produkty nejen u bank, ale i u mnohých jiných finančních institucí soukromého charakteru. Mnohdy fungují principielně podobně, jako je tomu u kreditních karet. Využívat je můžete bez problémů v dlouhodobém časovém horizontu, opakovaně a do daného limitu, který si stanovíte. Každé čerpání s sebou neponese nutnost sepisování nové úvěrové smlouvy. Do limitu si zkrátka budete moci čerpat dle potřeby danou výši. Úroková sazba se u revolvingových úvěrů pohybuje standardně okolo 2 %.
Kde je výhodné sjednat revolvingový úvěr?
Výhodný revolvingový úvěr Cetelem
Výbornou volbou je již tradiční finanční instituce Cetelem. Právě tady stačí zažádat o vydání kreditní karty a získáte možnost čerpání finančních prostředků od 1000 do 30 000 korun. Hlavní výhodou revolvingu u Cetelemu je bezesporu možnost čerpání finančních prostředků přímo z bankomatů na 1000 korun zcela zdarma. Jinak je zde stanoveno také bezúročné období, a to až na 55 dnů. Nakupování online je také bez poplatků a vše si můžete obsluhovat pohodlně i online přes internet.
Revolving u Home Credit
U Home Creditu probíhá revolving také přes kreditní kartu. Máte jej sjednaný na určitý úvěrový rámec. Platit s kartou můžete jak online, tak i zcela běžně při nákupech v kamenných prodejnách. Bezúročná doba je tady stanovena na 51 dní.
Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.