Jak na vážně kvalitní a bleskurychlý překlad bez omylů?

Překladač

Pracujete s cizojazyčnými texty? Musíte dennodenně řešit překlady z různých jazyků? Pak jste si už asi párkrát vyzkoušeli nejrůznější internetové překladače. Všimli jste si, jak nepřesné a hloupé jsou? Pak nevěšte hlavu – na scénu totiž přichází moderní překladače na bázi umělé inteligence. V čem jsou lepší?

Nesrovnatelně lepší pochopení textu

Proč je překladač s umělou inteligencí lepší než klasické „hloupé“ varianty online? Odpověď je prostá – chápe totiž celkový kontext textu. To platí i pro nejrůznější idiomy, kulturní odkazy a další specifika konkrétních jazyků. Bez těchto schopností zkrátka nikdy neuděláte opravdu funkční překlad, který zachová původní myšlenku. Tyto novější programy navíc umí spoustu dalších pokročilých funkcí.

Dobrým příkladem je třeba oblíbená aplikace jménem Editee, kterou jste možná dříve znali jako Deeply (přejmenovala se). Ta si hravě poradí s překladem do/z více než 31 světových jazyků. Dokáže přeložit blogový článek, webové stránky, seminární práci, ale klidně i celou románovou knihu. Dokonce si poradí i s převodem fotografií, PDF, DOCX a dalších dokumentů do textové podoby. Pokud tedy například máte v mobilu fotografie textů z firemní konference, stačí je vložit do AI programu a nechat si je převést na text. Zkopírujete a vložíte. Otázka pár vteřin…

Vyzkoušejte si Editee na pět dní zdarma

Zmíněný program navíc disponuje i generátorem profesionálních textů a grafiky (ideální v případě, kdy si třeba chcete nechat popsat produkty v e-shopu či webové stránky). Všechny tyto funkce si můžete samozřejmě nejdříve vyzkoušet zdarma. Stačí se mrknout na webové stránky Editee, kde na vás čeká pětidenní testovací verze. Nejdříve si program vyzkoušíte a poté se rozhodnete, jestli půjdete do plné verze.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.