Jak vybrat vhodný tarif pro svého potomka
Děti si v dnešní době technologického pokroku jednoduše nedokáží představit život bez vlastního mobilního telefonu, přes který komunikují s přáteli nebo sledují internetová videa. Všeobecně platí, že čím lepší telefon vlastníte, tím více v očích kamarádů stoupáte v ceně. I když je to svým způsobem smutné, ve skutečnosti to tak opravdu funguje. Mobil jako takový je ovšem k ničemu, pokud k němu nenáleží také vhodně zvolený tarif. Jaký to v případě vašeho dítěte je? Na to se podíváme v následujících řádcích.
Mobil zaručuje nejen zábavu, ale také pocit bezpečí
Samozřejmě, že děti využívají mobilní telefon především k radovánkám v podobě sociálních sítí, her a sledování internetových videí. Nicméně na druhou stranu mu nelze upřít také funkci bezpečnostní.
Pokud totiž váš potomek například jezdí do školy hromadnou dopravou a stane se, že pravidelný spoj nestihne, pomocí telefonu vás o této skutečnosti jednoduše informuje a vy tak můžete podniknout příslušné kroky, aby do vzdělávací institutu dorazil včas. Určitě jej také nechcete nechat napospas městu samotného, že? Těch bonusů, které vlastnictví mobilního telefonu přináší, je zkrátka nezpochybnitelné množství.
Podle čeho vybrat tarif pro vaše dítě
Pro začátek si zopakujme, že na českém trhu v současné době působí tři hlavní mobilní operátoři – O2, T – Mobile a Vodafone. Dále pak samozřejmě můžete narazit i na řadu dalších, virtuálních, které ovšem nejsou lidmi dokonale prověřené. Pokud byste vybírali smlouvu sami pro sebe, zřejmě byste se nejvíce zaměřili na množství dat, objem volání, volných SMS zpráv či televizní příjem. Vaše dítě ale tohle všechno určitě nepotřebuje. Pro něj jsou v dnešní době zásadní především data a volání.
Stejně jako v případě dospělých se i u dětí dá uzavřít smlouva na dobu určitou nebo neurčitou. Ona smlouva samozřejmě nesmí být psána na dítě, jelikož si v té době ještě nevydělává. Odběratel pak platí měsíční paušální poplatek za objednané služby, který je pravidelně čerpán a dobíjen.
Vyplatí se i předplacená karta
Dále je pak ve hře také zřízení předplacené karty, pomocí které si bude dítě z našetřených úspor dobíjet kredit na základě svých potřeb. Ačkoli se jedná o vcelku zastaralou metodu, v podstatě dokáže děti naučit hospodařit s našetřenými penězi z kapesného. Budou totiž nuceni si pravidelně odkládat určitou částku stranou a nebo naopak šetřit mobilní služby, aby je měsíční platby nestály příliš.
Ohlídejte si, na jaká místa má vaše dítě v telefonu přístup
Rodičovský zámek je naprosto běžnou praxí v případě počítačů. Ani u mobilních telefonů by tomu však nemělo být jinak. Internet se v nich totiž také nachází a pokud včas nezakročíte, může se váš potomek vesele dívat na obsah nevhodný jeho útlému věku. Stejně tak může omylem volat do zahraničí, posílat placené multimediální zprávy nebo volat na placené linky. Všem těmto skutečnostem dokážete po domluvě s poskytovatelem služeb učinit přítrž už v samotném zárodku.
Rád se s Vámi podělím o své poznatky ze světa financí.