Jaká je hypotéka na rekonstrukci
Hodláte rekonstruovat vaše stávající bydlení a chybějí vám finanční prostředky. Není divu, jen málokdo dokáže našetřit tolik peněz, aby mohl sám financovat celou výstavbu rodinného domu, případně nákup bytu neb nemovitosti. Hypotéka na rekonstrukci nebo bydlení je zkrátka samozřejmostí. Co se týká samotného hypotečního úvěru na rekonstrukci, může být poskytnut v jiné podobě, než by tomu bylo u hypotéky učené na stavbu. Zpravidla se ale jedná o stejnou půjčku se vším všudy.
Informujte se o všem u banky
Veškeré informace týkající se hypotéky je zapotřebí znát. Banka je povinná vám všechno prozradit, přičemž spousty věcí by měla mít uvedených přímo na svém webu. Vědět musíte, co je třeba k získání hypotéky udělat, výslednou úrokovou sazbu, podle které se bude úročit a v neposlední řadě i mnohá další fakta, bez nichž se fakticky neobejdete. Zapomenout samozřejmě nemůžeme ani na to, o jaký typ nemovitosti se ve skutečnosti jedná. Banky jsou schopny poskytnout úvěr do různé výše zástavy nemovitosti. Jednat se může o 50, 60, případně 80 %. Záleží na dané bance.
Co musíte doložit při rekonstrukci?
Bance je úplně jedno, zdali pouze rekonstruujete stávající bydlení, anebo naopak stavíte zcela nový objekt. Tak jako tak bude potřebovat celkový odhad ceny nemovitosti, který provede většinu přímo pojišťovací agent nasmlouvaný konkrétním bankovním domem. Jestliže je její momentální hodnota minimální, mají klienti často smůlu. Zastavit se v tomto případě musí jiná nemovitost s vyšší hodnotou.
Někdy je nutné i stavební povolení
Určité bankovní domy jsou natolik svědomité, že si ověřují i přítomnost stavebního povolní pro konkrétního člověka, které chce mít nový dům. Zejména u rozsáhlých renovací je tento tah od bank pochopitelný a lze s ním souhlasit. Určitě není od věci při stavbě na klíč uzavřít také smlouvu o dílo.
Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.