K čemu je Datatrezor, nová služba České spořitelny
Česká spořitelna přidala do portfolia svých služeb tzv. Datatrezor. Povědomí o ní není zatím příliš rozšířené, přesto ale dokáže být za určitých okolností opravdu užitečná a vyplatí se s ní seznámit. Co tedy Datatrezor vlastně je? A pro koho se tato služba hodí?
Co je Datatrezor?
Česká spořitelna nabízí prostřednictvím služby Datatrezor možnost digitálního uložení důležitých dokumentů, ale třeba také hesel a jiných elektronických informací a souborů typu fotografií apod.
K čemu je taková služba dobrá? Její majitel má stoprocentní jistotu, že se k uloženým datům za jeho života nedostane nikdo jiný, dokonce ani samotná banka k nim nebude mít přístup. Pouze majitel sám může do Datatrezoru vstupovat přes svoji bankovní identitu. V případě úmrtí dotyčného se přístup k Datatrezoru stává součástí dědického řízení a přístup do něj získá notář pověřený vedením dědického řízení.
Notář poté obsah Datatrezoru předá oprávněným dědicům. Pokud jich je vícero, obsah Datatrezoru dostanou najednou ve stejný okamžik. Právě zajištění toho, že se dokumenty dostanou do rukou pouze dědicům a nikoho jiného je nejčastější motivací klientů, kteří si službu zřizují. V dnešní době již je mnoho smluv pouze v elektronické podobě, stejně jako má dnes každý nepřeberné množství hesel k nejrůznějším účtům a aplikacím.
Kolik služba stojí?
Službu Datatrezor nabízí Česká spořitelna nejen svým klientům, ale i komukoliv jinému. V základní variantě s kapacitou 15 GB stojí 49 korun měsíčně. Po domluvě lze nicméně kapacitu Datatrezoru navýšit. Službu lze zřídit online prostřednictvím bankovní identity a lze jí kdykoliv zrušit.
Náhledové foto: Pixabay
Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.