Kurýři Amazonu mají v USA problém: Psy
Stále více přibývá doručovatelů, kteří se v USA potýkají při doručování objednané zásilky s agresivními psy. I když problém nelze spojit s jedinou firmou, nejhlasitější jsou kurýři Amazonu.
Když hlídač hlídá
Zákazníci často vyžadují dodání svých zásilek až na práh domu. Některým kurýrům se však při tom snaha splnit přání zákazníka vymstilo, když byli zle pokousáni psy. Právní problém, který se nyní v USA řeší je spojený s faktem, že vzhledem k tomu, že se jednalo o externisty, léčebné výlohy jim nebyly uhrazeny, a to i přesto, že se jednalo o pracovní úraz.
Zdravotní péče je v Americe velmi drahá, a pro zaměstnance jako jsou kurýři, často navíc samoživitelé, často prakticky nedostupná. Není divu, že se po těchto incidentech cítí kurýři v USA zcela bezmocně. Pracovat potřebují, vyhnout se však nečekaným zraněním bývá pro ně samotné velmi obtížné.
Ve chvíli, kdy si zdravotní péči řada kurýrů dovolit nemůže, se tak často stává, že se svým zraněním pracují dál jako by se nic nestalo.
Foto: Pixabay
A co na to firma Amazon?
Amazon argumentuje tím, že doručit balíček ve chvíli, kdy hrozí nebezpečí, není pro kurýra žádnou povinností. Kurýři jsou v tomto ohledu školeni a informováni. Stále prý navíc pracují na zlepšení. Amazon tvrdí, že např. doporučují mailem majitelům psů před předáním balíčků, aby své psy pořádně uvázali. Nejedná-li se přímo o zaměstnance Amazonu, má s úhradou nákladů na léčení kurýr zpravidla smůlu. Náklady spojené s úrazem si musí totiž hradit výhradně sám.
Zdroje informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/amazon-balicky-ridici-usa-psi-osetreni.A231002_163728_eko-zahranicni_thee
Náhledové foto: Pixabay
Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.