Legální volání po smrti nejspíše přinese Facebooku další zisky
Morálka společnosti do značné míry upadá. Ostatně stačí se podívat třeba na samotného ruského vládce nebo mnohé jiné lidi, kteří souhlasí s jeho režimem. Na morální dno už ale narazily i některé společnosti, jež vydělávají nemalé finanční prostředky. Typická je v tomto ohledu třeba společnost společnosti Meta Platforms, vlastník ikonického Facebooku. Ta jednoznačně upřednostnila vlastní výdělky před jakoukoli morálkou. Smutná realita.
Tváří se, že spojuje lidi
Jednoznačně. Sociální sítě skutečně měly původně spojovat lidi, již k sobě mají bohužel fyzicky daleko. Ti si mohou na dálku povídat, sdílet jakékoli informace a bavit se. Jak skvělá myšlenka, které bychom se měli držet. Jenže u této sociální sítě tomu tak ve skutečnosti není. Mnozí lidé si tady dovolí takřka všechno. Mají obří svaly, jimiž ve skutečnosti ani náhodou nedisponují.
Vše je samozřejmě legální
Zatímco média typu novin či televize nesou za obsah odpovědnost ze zákona, u této sociální sítě tomu tak v žádném případě není. Facebook nemůže nikoho omezovat v tom, co na samotnou síť napíše.
Facebook se lekl
Ano, tlak veřejnosti i politiků na něj dolehl. Společnost couvla a začala odstraňovat ze sítě dezinformace, nicméně ne všechny. Mnohé zprávy a informace ale na sociální síti zůstávají. Jsou to často příspěvky celebrit, které na sebe stahují pozornost, lidé klikají na reklamu a zisk samotného provozovatele roste.
Výzvy k zabití jsou zveřejňovány
Přát komukoli smrt je bezesporu nemorální. Je fakticky jedno, zdali se jedná o válčenou zrůdu nebo kohokoli jiného. Momentálně se legalizuje přání smrti Vladimíru Putinovi a jeho nohsledovi Alexandru Lukašenkovi. Myslet si o lidech, kteří mají na rukou hektolitry krve můžeme cokoli. U nás už si na ně udělal závěr skoro každý. Psát ale sáhodlouhé vzkazy na sociální sítě a diskutovat o tomto tématu je přinejmenším zbytečné. Facebook se chce tvářit dobře a schvalovat nenávist vůči těmto diktátorům. Schvalovat smrt rozhodně není nic demokratického. nehledě k tomu, že sociální síť opět tímto nemorálním způsobem na lidském neštěstí vydělává. V budoucnu se toto může přelít i ve schvalování atentátů, revolucí a podobně. Volat po vyhlazení spousty lidí taky nechceme. Nebo ano? Byly doby, kdy se schvalování terorismu nebo jiné nemorální záležitosti na internetu trestaly. Snad se k nim vrátíme.
Zdroje info: https://www.lidovky.cz/nazory/facebook-povolil-lyncovani-kdyz-to-zada-dav-a-zisk-moralni-ohledy-padaji.A220311_182931_ln_nazory_tmr
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/tvrdy-trest-za-schvalovani-terorismu-na-internetu-muz-dostal-sest-let-vezeni-40354135
Náhledové foto: Pixabay
Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.