Nakoupit zlato a prodat ho se ziskem není vůbec složité
Slušně si přilepšit k platu sérií dobrých investic rozhodně není ničím, co byste snad nemohli dokázat. Tento svět není otevřený pouze pro horních deset tisíc.
Investovat může kdokoliv, kdo má alespoň základní kapitál. Stačí si jen vybrat vhodnou komoditu. Pro začátečníky je ideální zlato, jelikož na něm neproděláte kalhoty, ani kdybyste se sebevíc snažili.
Peníze byste měli použít vlastní
I když nakoupit investiční zlato nepatří mezi vysoce riziková rozhodnutí, stále existuje možnost, že na tom nakonec proděláte. Proto je nanejvýš vhodné si na investice nikdy od nikoho nepůjčovat žádné peníze, a to ani i kdybyste byli maximálně přesvědčení o svém úspěchu.
Stejně tak nepoužívejte finance určené na něco jiného, zvláště pak na nájem nebo hypotéku. Takovéto jednání totiž končí vždy špatně.
Vhodný okamžik
Cena zlata se samozřejmě každou hodinou mění, nicméně pořád se drží v určitých zajetých kolejích. Jsou zde však výkyvy směrem vzhůru, na kterých můžete vydělat. Ty přicházejí hlavně během velkých krizí, kdy se ekonomice příliš nedaří.
Mohou se však vyskytnout i drobnější problémy spojené například s těžbou, což rovněž hodnotu žlutého kovu dokáže vystřelit do nebeských výšin. Obvykle jde ovšem o krátký efekt, takže je nezbytné situaci na burze každý den bedlivě sledovat. Stačí si k tomuto účelu stáhnout do telefonu speciální aplikaci.
Nakupujte slitky i mince
Investiční zlato má ve většině případu formu slitků, případně mincí. Obojí byste měli nakupovat u vážené instituce, kde budete mít jistotu, že vás neokradou. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Slitky pocházejí ve většině případů ze Švýcarska.
Náhledové foto: Pixabay
Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.