Nebankovní půjčky: Jaké druhy existují a podle čeho vybrat tu správnou?
Ocitli jste se v ne příliš lichotivé finanční situaci a hledáte její řešení? Pokud ano, zcela jistě jste již vyhledávali bankovní půjčky, které by vám mohly expresně pomoct. Jestliže jste se nesetkali s úspěchem, nevěšte hlavu, existují totiž ještě mnohé úvěry poskytované nebankovními finančními institucemi. Koluje okolo nich sice spousty mýtů ve smyslu, že nejsou v žádném případě výhodné, nicméně opak může být pravdou. Alespoň tehdy, když sáhnete po té správné. My vám v následujících řádcích představíme jednotlivé typy nebankovních půjček a poradíme, podle jakých aspektů volit tu nejvýhodnější. Nezapomeneme samozřejmě dát i konkrétní příklad úvěru, který stojí za to.
Online, nebo SMS půjčky?
V této otázce jsou v podstatě skryté dva druhy nebankovních půjček. Jedny jsou poskytovány prostřednictvím online formuláře a druhé SMS zprávy. V prvním případě se jedná o velmi jednoduché vyplnění žádosti o půjčku na internetových stránkách poskytovatele. U SMS půjčky je situace jasná. Prostě a jednoduše odešlete na požadované číslo SMS v určitém tvaru a následně vás kontaktují zástupci poskytovatele nebankovní půjčky. Mnohdy jedna společnost nabízí oba zmiňované typy a je jen na žadateli, aby si vybral.
Podmínky pro poskytnutí nebankovní půjčky
Než si vyberete konkrétní úvěr, rozhodně si velmi pečlivě prostudujte podmínky pro jeho získání. Mimo jiné se v nich dozvíte spousty informací o tom, pro koho jsou půjčky určeny. Možná zjistíte, že nakonec požadavky konkrétního poskytovatele ani nesplníte. Jaké záruky si nebankovní společnosti stanovují u svých půjček nejčastěji? Jedná se především o:
– potvrzení o aktuální výši příjmů,
– osobu ručitele,
– zástavu nemovitosti,
– naprostou bezdlužnost,
– dovršení plnoletosti.
Mnohdy se u těchto záruk setkáte i s jejich kombinací. Může vás tedy čekat třeba to, že poskytovatel nahlíží do registru dlužníků. Máte-li nesplacené závazky, vaše šance na získání půjčky rapidně klesají.
Ostatní důležité charakteristiky úvěrů
Víte, kolik přeplatíte? I u malé půjčky před výplatou si to zjistěte! Míra přeplatku může být vyjádřena prostřednictvím RPSN a jiných ukazatelů. Některé nebankovní společnosti nabízí na svých webech kalkulačku, díky níž si vše jednoduše a rychle spočítáte. Setkat se můžete i přímo s fixním manipulačním poplatkem za zprostředkování půjčky v určité výši. Nezapomeňte ani na rychlost poskytnutí, jež by se měla pohybovat v řádu minut, maximálně hodin. Ověřte si i případné sankce za nesplacení částky v termínu dle splátkového kalendáře.
Náš tip na nebankovní půjčku
Jestliže se spokojíte se sumou nepřesahující 20 000 korun, pak můžete vsadit na menší půjčku Kamali. Napoprvé lze získat až 10 000 korun s tím, že je její realizace zcela zdarma. Jinak u Kamali existují i velké úvěry, jež se vyznačují cílovou sumou končící až na 200 000 korunách.
Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.