Nejčastější mýty týkající se pojištění
Dnes se zaměříme na časté mýty, které se týkají pojištění. možná jste je již mnohokrát slyšeli. A možná jim dokonce věřili. Jde však vždy o tvrzení zakládající se na pravdě? Na to se dnes podíváme, abyste měli v těchto pojmech a situacích jasno.
Až do příchodu pracovníka na nic nesahejte, jen vše vyfoťte
Výše uvedené tvrzení samozřejmě nemusí být pravdou. Není pravdou, že pokud se vám stane nějaká škoda, vše musíte zdokumentovat, ale jinak na nic nesahat až do příchodu pracovníka vaší pojišťovny. Zejména jde o nesmysl, pokud by neodstranění škody mohlo mít za následek zvětšení následků havárie či pokud by tím bylo ohroženo vaše zdraví či zdraví nebo majetek dalších osob. Proto je nejlepší vše důkladně zdokumentovat a poté začít s odstraněním následků pojistné události.
Když to hned nenahlásíš, přijdeš o peníze
Nejlepší je informovat vaši pojišťovnu co nejdříve. Doba nahlášení v zásadě neovlivní výši vašeho plnění. Nemusíte se tedy bát, že byste přišli o peníze kvůli tomu, že jste při živelné katastrofě raději odklízeli na místě, než kontaktovali pojišťovnu. Vždy je však dobré zavolat pojišťovně co nejdříve. Zejména kvůli tomu, že k vám vyšlou likvidátora a důkazy budou ještě patrné na místě. Neplatí však tvrzení, že pokud budete otálet, přijdete o peníze.
Povodeň a záplavy jsou to samé?
Někteří lidé si myslí, že, když jsou pojištěni na záplavy, platí dané pojištění i pro povodně a naopak. V běžném jazyku se možná rozdíly mezi těmito pojmy stírají. Musíme si však uvědomit, že dle jazyku pojišťoven jde o něco jiného. Povodeň je zaplavení menšího či většího území vodou, která se vylila z toku. Záplava je pak situace, kdy se zaplaví pozemek, na němž je předmět pojištění, proudící vodou například z přívalového deště nebo kvůli nedostatečnému odtoku srážek.
Náhledové foto – Shutterstock
Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.