Neštěstí pro jednoho může být příležitost pro druhého

konzole

 

Zaklínač 3 se stal herním hitem a jeho mezinárodní úspěch vystřelil tehdy ještě téměř neznámou polskou firmu CD Projekt mezi světové velikány v oblasti počítačových her. Ze Zaklínače se stala značka, na kterou chtěla firma navázat dalším projektem.

Zpackaná optimalizace

Tím se měla stát nová hra s názvem Cyberpunk 2077, avšak tentokrát se očekávaný úspěch Zaklínače nedostavil. A nejen to. Hra, která vyšla na podzim minulého roku, byla tak špatně optimalizovaná, že si někteří nespokojení zákazníci dokonce nechávali vracet peníze a investoři společnost za toto selhání žalovali u soudu. To dostalo CD Projekt do finančních potíží, které způsobily dramatický pokles tržní hodnoty firmy. Momentálně se akcie CD Projektu pohybují na polovině ceny z doby před Cyberpunkem. Nízká cena tak nabízí zajímavou investiční příležitost. Má ale smysl se společností po tak velkém neúspěchu ještě zabývat?

Cyberpunk

Cyberpunk: Foto Pixabay

Koronavirus a útoky hackerů

Nespokojenost hráčů s Cyberpunkem byla tak silná, že CD Projekt musel z trhu odstranit hry určené pro Playstation. Slibované a dlouho očekávané aktualizace, které měly problémy se špatnou optimalizací vyřešit, nabraly zpoždění nejen kvůli koronaviru, ale i kvůli hackerským útokům podniknutým na CD Projekt. Dalo by se říct, že horší už to být ani nemůže. Ještě v prosinci loňského roku, kdy bylo nadšení z dlouho očekávaného vydání nové hry nejvyšší, se cena akcií CD Projektu pohybovala okolo 440 polských zlotých, neúspěch Cyberpunku srazil jejich cenu na 220. Další vývoj společnosti bude záležet na spolehlivosti aktualizací.

Potenciál do budoucna

Pokud se všechno podaří, hodnota společnosti by mohla zase velmi rychle růst, jak už se několikrát v minulosti stalo. CD Projekt je totiž velmi progresivní a perspektivní podnik, který rozhodně má potenciál stát se úspěšným světovým hráčem. Musí se jen poučit ze svého zaváhání a další vydávání novinek zbytečně neuspěchat.

Konzole: Náhledové foto Pixabay