Od výplaty k výplatě? Ukážeme, kde se dá ušetřit
Týká se to mnoha lidí v naší zemi. Život od výplaty k výplatě. Dnes se podíváme na pár triků pro ušetření nějakých těch financí. Kde se dá nejvíce ušetřit? To se dnes dozvíte!
Kde všude ušetřit?
Obecně lze říci, že člověk více utrácí, když si nehlídá své výdaje, nepodrobuje je tedy nějakému většímu uvážení a tím pádem ani nepřemýšlí, zda je ten či onen výdaj vlastně důležitý. Většině lidí pak nevychází peníze do další výplaty právě kvůli špatnému rozložení výdajů. Prvním tipem by tedy měla být analýza výdajů a jejich přezkoumání. Stanovte si například určitý limit. Dále se dá také ušetřit vyloučením nebo omezením ne zcela nezbytných položek vašeho nákupu.
Při nakupování potravin
Jak ušetřit při nákupu jídla a potravin? Opět je dobré si udělat nějaký seznam před návštěvou obchodu. Je pak menší pravděpodobnost, že se od svých plánů odchýlíte. Další tip je spíše psychologický, ale funguje. Mnoho lidí říká, že nejlepší je chodit na nákup najedený. Hladový návštěvník obchodu totiž více kupuje věci, na které má například ve chvíli nákupu chuť, ale nepotřebuje je. Najedený zákazník však lépe pozná, že nejde o nezbytnou věc. Dalším tipem je logicky nakupování výhodnějších balení či produktů v akci. V neposlední řadě je dobré omezit nespotřebované zbytky doma. Zkuste z nakoupených surovin vždy využít vše, co se dá.
Tvorba rezervy
Ač to může být v mnoha případech opravdu těžké, vždy je důležité myslet na zadní vrátka, respektive čekat nějaký nečekaný výdaj. K jeho uhrazení pak má sloužit nějaká průběžně tvořená rezerva. Není asi lehké šetřit si nějakou takovou částku, avšak myslete na to, že je to lepší než si pak někde kvůli nové pračce půjčovat peníze. Nejlepší způsob je si například nastavit trvalý příkaz z vašeho účtu na jiný účet. Třeba spořící, abyste našetřené peníze nemohli jen tak hned utratit. Sebemenší pravidelně šetřená měsíční částka je lepší než žádná!
Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.