Online testy řeší za děti často rodiče
Jaká je nejproblematičtější část online výuky? Jednoznačně zjišťování reálných znalostí dětí. Vysvětlit je možné spousty věcí bez problémů prostřednictvím mnoha různých programů. Jestliže žáci dávají pozor, bez problémů učivo pochopí. O tom, že jej nedávají, se ale učitelé většinou nedozví. Jakékoli zkoušení online je totiž irelevantní. Většina dětí totiž podvádí. Dělají to z toho důvodu, že k tomu mají prostor.
Ve třídě si to nedovolí
Jasně, že ne. Jakýkoli schopný učitel si bez problémů pohlídá, aby děti neopisovaly, případně neměly taháky nebo neznaly výsledky testů. Výsledky jsou pak objektivní. Buď umí a mají hezké známky, nebo neumí a jejich výsledky za moc nestojí. Tak to bylo vždycky a můžeme jen doufat, že se tak bude dít i nadále. To se ovšem budou muset děti vrátit do škol! Jinak to nepůjde.
Když si rodič likviduje vlastní dítě
Také za své dítě vypracováváte online testy? Pokud ano, vězte, že jej tím neskutečně poškozujete. Už jeho návrat do školy bude tristní. Dítě je vychytralé a velmi dobře ví, jak má své rodiče zneužít. Výmluvy typu, že tomu nerozumí, nebo nestíhá, jsou z drtivé většiny opravdu jen výmluvami a výplodem dětské lenosti.Nikdy na to vlastnímu potomkovi neskočte. Někteří rodiče řeší testy dětí, protože se obávají špatných známek. Ty přijdou v ještě horší podobě, jak se dítě vrátí do školy.
Testy ani ústní zkoušení nefungují objektivně
Momentálně trpí ti, kteří nepodvádí. Až se vrátí do školy, přijde jejich chvíle. Kdo chce, může podvést i při ústním zkoušení. Bez problémů si nachystá pomůcky, z nichž čerpá. Stejně tak si žáci posílají online výsledky testů přes sociální sítě. Učitel je pak v pasti. Prostě si objektivně jejich výsledky neprověří. Už aby se šlo opět do školy.
Online výuka: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com
Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.