Plastické operace psů a koček jako další výnosný byznys
Lidé už propadli různým kratochvílím. Na to, že si necháváme opravit svůj design, jsme si už zvykli. Nové poprsí, případně rty jsou už jakousi samozřejmostí. Postupem času ale přechází móda plastických operací také na zvířata. Ta za to bohužel nemohou, nicméně rozmary nás, páníčků, jsou různé. Rozhodně se jedná o solidní byznys. My se proto podíváme na historii plastik u psů a koček, hlavní důvody a samozřejmě na ceny některých zákroků.
Původně nešlo úplně o estetiku
Určitě víte, že kupírování ocasů či uší konkrétních psích plemen bylo dříve běžnou záležitostí a fakticky se jednalo o jakéhosi předchůdce plastiku psů. Dnes už jsou tyto zákroky zakázány. Prvním člověkem, který nechal svému psovi udělat plastickou operaci, byl Craig Swinson. Jednalo se o náhradu varlat. O ta pejsek přišel ze zdravotních důvodů. Údajně se poté pes měl mnohem lépe a zvýšilo se mu sebevědomí. Popravdě, možná tomu tak bylo spíše o pana Swinsona. Dnes už ve Spojenýchs tátech amerických nová varlata vymodelují odborníci na míru. Neuvěřitelné, leč reálné.
Záměrné úpravy, nebo záslužná činnost
Toť otázka… Mnoho lidí se snaží psy poněkud vylepšit prostřednictvím drobných zásahů. Jedná se třeba o odstranění bradavic nebo jiných kožních výrostků. Pokud psi jezdí se svými pány na výstavy, lze to do jisté míry pochopit. U šarpejů se v případě absence operace víček může v inkriminovaných místech vytvářet nepříjemný ekzém. Deformované nozdry u mopslů nebo francouzských buldoků také nejsou zrovna příjemné záležitosti. Známý je i příběh fenky Kabang zachránivší před srážkou s vozidlem dvě dívky. Sama přitom utrpěla zranění. Na její plastiku se poté lidé skládali.
Na kolik vyjde plastika psa?
Jednoznačnou cenu lze stanovit poměrně složitě. Záleží na množství a charakteru implantátů i jiných aspektech. Obecně se třeba taková transplantace kůže pohybuje od 5000 do 18 000 korun.
Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.