Pojištění zodpovědnosti za děti – na co si dát při sjednání pozor

Statistiky jsou neúprosné. Nejméně jednou za život se musí se škodou způsobenou dítětem potýkat přibližně třetina rodičů. A nyní nemáme na mysli škody způsobené v rodině, ale ty, jež se týkají třetí osoby.

Jde například o zboží, které děti omylem zničily nebo rozbily v supermarketu, poškozené vybavení škol a školek, katastrofy při prohlídce zámků a muzeí a podobně. Proti všem eventualitám se samozřejmě pojistit nelze, přesto můžete riziko nepřiměřené zátěže rodinného rozpočtu výrazně snížit vhodným pojištěním

Pojištění zodpovědnosti – na co se vztahuje

Předem si pamatujte, že ať tento produkt vyhledáte u jakékoli pojišťovny, bude mít vždy jednu výjimku – nehradí škody, způsobené v domácnosti nebo členům rodiny. Další výjimky se pak obvykle vztahují na školy a zájmové aktivity (pobyt na táboře, kroužky atd). Tady by totiž měla za škody nést zodpovědnost osoba, jíž byla udělena povinnost dohledu nad dítětem.

Samozřejmě ne vždy lze nebezpečným situacím zcela předejít, proto doporučujeme sjednat si pro tyto případy ještě připojištění Částku, kterou za pojistné utratíte, téměř nenavýší, a přitom se vám může opravdu vyplatit.

Samostatně nebo jako součást jiné smlouvy?

Ta druhá možnost bývá v každém případě výhodnější. Často lze pojištění zodpovědnosti za děti připojit například k pojištění kreditní karty, pojištění domácnosti nebo k tomu životnímu. Částka se v takovém případě pohybuje okolo několika stokorun za rok navíc. Limity pojistného plnění však mnohdy sahají k milionům.

Pozor na pojistné limity

Koneckonců, právě u limitů se ještě zastavíme. Porovnávejte a vždy hledejte ty nejvyšší. Nikdy totiž nevíte, co se může stát. Např. rozbitá váza při prohlídce zámku může snadno stát víc, než celý váš byt.

Mít peníze je hezké. Orientovat se v této oblasti ještě důležitější. Pokusím se vám svými články pomoci.