Při hledání práce vyhrávají pracovní portály a doporučení
Hledáte si aktuálně práci? Snažíte se přímo na úřadech práce? Nejspíše těžko. Stejně tak je mnohdy marné hledání v terénu na vlastní pěst. Optimální bývá vsadit na konkrétní pracovní portály, a to na základě doporučení a osobních kontaktů. Význam kariérních stránek konkrétních zaměstnavatelů oproti loňskému roku značně vzrostl. Výsledky průzkumu zaměstnaneckých preferencí Randstad Employer Brand Research realizovaného společnosti Randstad hovoří jasně.
Pracovní portály prostě vedou
Nejpopulárnějším kanálem při hledání práce jsou bezesporu stále pracovní portály. Novou práci si tady hledá celkem 44 % respondentů zmiňovaného průzkumu. V roce 2019 se jednalo jen o 35 %. Druhým nejčastějším způsobem je hledání práce na základě doporučení a kontaktů. Velmi významné jsou mimo jiné také portály konkrétních firem, které hledají zaměstnance. Práci si takto hledá 23 % respondentů, což je o 7 % více ve srovnání s loňským rokem. Toto je pro zaměstnavatele velmi výhodné, protože uchazeči si zjistí přímo podrobnosti. Zaměstnavatel tak nemusí řešit další inzerci.
Sociálním sítím vévodí Facebook
Jak jinak? Na sociálních sítích si novou práci hledá celkem 14 % respondentů. Pořadí sociálních sítí vede Facebook s 91 % z nich. Na úřady práce vsází pouze 13 % respondentů. Nejméně se využívá pracovní sítě LinkedIn, a to v 6 % případů. Stejně tak jsou málo využívané i pracovní veletrhy, jen ze 4 %.
Zdroj grafiky: randstad.cz
Očekává se vyšší počet lidí hledajících práci
Zvyšující se nezaměstnanost jednoznačně stojí za tím, že práci bude hledat větší množství lidí. Podle generálního ředitele společnosti Randstad Jacka Kowalaka se bude jednat nejspíše o středně kvalifikované lidi než o manuálně pracující. Důležitými aspekty budou v tomto ohledu především schopnost rychlého náboru či délka a druh kontraktu pro danou osobu.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.