Rady, jak získat vysněnou práci
Ucházíte-li se o místo, o které vám opravdu jde a nadevše jej chcete získat, musíte se dobře připravit. Dnes se podíváme na to, jak získat právě takovou práci, kterou chcete již od počátku. Musíte se jen snažit. A ukážeme vám, v jakých oblastech. Tak pojďme na to!
Emoce před pohovorem
Na pohovoru je nejlepší vypadat hlavně klidně, sebevědomě a kompetentně. Zvláště pokud jde však o vaši vysněnou práci, bude pracovat i nervozita. Proto je klíčové s emocemi pracovat před pohovorem. Tato nervozita vám totiž nesmí dobrý dojem zkazit. Dobré například je, dojít na pohovor o několik minut dříve. Ideálně o deset minut či čtvrt hodiny. Mezitím se posadit, zhluboka se nadechnout a třeba se napít vody.
Řeč těla a styl vyjadřování
Potom může nastat samotný pohovor. Okamžik, kdy se zlomí to, jestli budete přijat či nikoli. Důležité je udělat dobrý první dojem. Lidem obecně trvá maximálně 20 sekund na jeho utvoření. Samozřejmostí tedy je vhodné oblečení, ale také vhodné chování. Stisk ruky má být pevný a ne takzvaná „leklá ryba“, oční kontakt sebevědomý. Správné vyjadřování je také důležité, mnohdy je však důležitější řeč těla než slova. Dejte si tedy například pozor, jak sedíte. Pořád se snažte své tělo ovládat. Dále je důležité pracovat na své intonaci hlasu. Nesmí být příliš otravná, ale také z ní musí jít vidět vaše komunikativnost a sebevědomí.
Poslouchejte a ptejte se
Pokud řeknete vše, co po vás personalista chce, většinou dojde na jeho delší monolog. V takové případě raději jen poslouchejte a neskákejte do řeči. Pokud však nechcete vypadat, že vás téma nezajímá, určitě můžete ve vhodné chvíli přijít s doplňujícími otázkami. Člověku, který s vámi pohovor vede, to ukáže, že jste jej poslouchal a téma vás zajímá. Tím pádem vás zajímá a záleží vám na této nové práci.
Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.