Srovnání: Které banky mají nejlepší mobilní banky
Dnes se podíváme na to, které tuzemské banky mají pro své klienty uživatelsky i funkčně nejpřívětivější aplikace pro mobilní bankovnictví. Která banka má aplikaci s nejvíce funkcemi? A co všechno lze dne již řešit s bankou jen pomocí telefonu? To se dnes dozvíte!
Počet funkcí jednotlivých aplikací
Nejdříve se podíváme na to, co všechno aplikace našich bank umí. Pokud se podíváme na počet funkcí, pak musíme konstatovat, že na prvních místech se umísťují MONETA Money Bank, Air Bank a Komerční banka. Tyto banky totiž provozují aplikace, které umožňují více než 100 funkcionalit. V tomto ohledu nejhorší jsou aplikace Hello Bank! Sberbank a aplikace UniCredit Bank. Tyto aplikace nabízejí méně než 70 funkcí. Mezi těmito příčkami se pak nachází aplikace Raiffeisenbank, mBank, Equa bank, České spořitelny a banky CREDITAS. Tyto aplikace nabízejí počet funkcí od 81 do 99. Průměrně pak aplikace nabízejí 86 funkcionalit.
Klientská přívětivost aplikací
Jen počet funkcí však není vše. Aplikace, zvláště pro mobilní bankovnictví, musí být srozumitelná a pro uživatele co nejpohodlnější na používání. V tomto ohledu je tedy nutné zabývat se klientskou přívětivostí aplikací. Níže uvedený žebříček pak vychází z hodnocení aplikací těch, kdo si ji stáhli. Zejména z hodnocení na Google Play. Přívětivost je pak analytiky společnosti Scott and Rose přepočítána na procenta. V tomto ohledu jsou tedy nejlépe hodnoceny aplikace Air Bank, ČSOB a MONETY Money Bank. Tyto aplikace jsou hodnoceny 96 %. Za nimi jsou pak s hodnocením 94 % aplikace od České spořitelny, Equa Bank a Raiffeisenbank. Nejhorší hodnocení pak mají Hello bank (66 %), Sberbank (70 %) a banka CREDITAS (76 %).
Uživatelská dostupnost základních funkcí
Posledním faktorem je uživatelská dostupnost základních funkcí. Jde o objektivní měření toho, jaks e ovládají dané funkce. Například se měří, kolik je potřeba kliků k dokončení funkce či kolik času nám zabere najít danou funkci a podobně. Ze studie analytiků Scott and Rose pak vyplývá, že v této části výzkumu uspěla UniCredit Bank s hodnotou 96 %. Potom se umístila Fio banka se 74 %, Komerční banka s 64 % a Raiffeisenbank s 63 %. Nepotvrdilo se tedy, že by aplikace s menším počtem funkcionalit byly nutně uživatelsky dostupnější.
Zdroj: Studie Scott and Rose, zveřejněno: https://www.idnes.cz/finance/banky-a-sporeni/banka-mobilni-bankovnictvi-aplikace-funkce-analyza-2021.A210805_063634_sporeni_sov#space-a
Náhledové foto – Pixabay
Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.