Stavební spoření 2015
Stavební spoření doznává pravidelně mnohých změn, které bohužel vedou z hlediska spotřebitele k horšímu. V roce 2015 doznalo pochopitelně také spousty různých změn. I přesto je ale stále velmi oblíbeným produktem, který si uzavírá stále velké množství lidí. Důkazem budiž celkem 3 800 000 uzavřených smluv za uplynulý rok. Mnozí lidé skutečně volí stavební spoření na stavební účely, nicméně spousta lidí je bere jako optimální investiční nástroj, který jim zhodnotí jejich finanční prostředky. Podívejme se tedy na změny stavebního spoření v roce 2015.
Prokazatelné snížení úrokové sazby
V letošním roce jsme se dočkali minimálního snížení úrokové sazby. Jedná se v podstatě o zhodnocení od 1 do 1, 5 %. K vloženým finančním prostředkům také přibyl finanční příspěvek, který garantuje stát, tedy Česká republika. Ten je stanoven ve výši 10 % z celkové roční naspořené sumy. Maximálně však může jít o sumu 2 000 korun za rok, což není nijak obrovská částka. Jestliže tedy chcete využít stavebního spoření naplno, je třeba vložit v ročním intervalu 20 000 korun.
Výhodnější spoření nenajdete
Pokud budete hledat jinou alternativní možnost uložení finančních prostředků, s největší pravděpodobností se vám to nepodaří. Ani termínované vklady ani jiné účty nenabízejí tak vysoké zúročení vložených peněz. Problém u stavebního spoření tkví hlavně v tom, že finanční prostředky budete muset střídat minimálně po dobu 6 let. Tedy alespoň v případě, že ve finále nechcete přijít o solidní peníze pocházející ze státní podpory.
Státní příspěvek jen na bydlení
Další změnou u stavebního spoření je to, že budete muset nezbytně dokazovat, za jakým účelem jste použili státní příspěvek. Musí být totiž využitý pouze a jedině na bydlení a na nic jiného. V opačném případě máte smůlu a peníze prostě a jednoduše nemusíte dostat.
Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.