Tipy pro změnu vaší banky

Ne vždy musíte být u vaší banky, kde máte typicky běžný účet, spokojeni. Proto je dobré se podívat i na jiné alternativy. nemá totiž cenu být u banky, která si účtuje vysoké poplatky či vám prostě jinak nevyhovuje. Právě tomu se dnes budeme věnovat. Představíme si totiž tipy pro změnu vaší banky.

Analýza stávající situace

Vždy by měla takové změně předcházet analýza, díky které se dozvíte, jak vlastně svou banku a její služby využíváte. Posčítejte si příchozí a odchozí platby za poslední měsíce, platby SIPO a počet trvalých příkazů či výběry z bankomatů. Dále třeba jestli využíváte debet či kreditní kartu.

Internetové bankovnictví, bankomaty, pobočky

Dále je dobré abyste zvážil u možných nástupců vaší banky její důležité vlastnosti. Zajděte na internetové stránky banky, o které přemýšlíte a zjistěte základní informace o internetovém bankovnictví, jeho přístupnosti a funkcích. Dále se zajímejte, kolik má ona banka bankomatů a poboček v okolí kde žijete či se často pohybujete. Od věci určitě ani není zeptat se známých na zkušenosti.

Poplatky a vedení účtu

Vzhledem k tomu, že ve většině případů budete měnit banku i kvůli poplatkům, zjistěte si danou situaci u bank, o kterých uvažujete. Všechny informace by měly být na jejich internetových stránkách. Klíčové jsou poplatky za vedení účtu a popřípadě podmínky jejich prominutí (nejčastěji podmínka určité částky na účtu).

Platební karty

Dobrou nabídku může také odhalit platební karta. Zjistěte si, jestli ji dává banka k běžnému účtu zdarma nebo ji musíte zaplatit. Ve většině bank ji však dostanete zdarma. Proto je dobré se podívat, která banka nabízí ještě další benefity. některé například nabízejí zdarma či za menší poplatek druhou, takzvanou dodatkovou kartu. Někdy můžete mít také zdarma kreditní kartu či například spořící účet.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.