V Británii nastal boom rozvážkových služeb

rozvážka

Stále více přibývá těch, jenž si jídlo nechávají dovážet. Kuchtičky v zástěrách byste v dnešní době v západním světě asi jen těžko hledali. S rozvážkovou službou se ve Velké Británii „dveře“ netrhnou. Objednané zboží může být u vás rychlostí blesku. Stravování Takeaways je ve Velké Británii na denním pořádku a kličkující kurýry s rychlým občerstvením Uber Eats tam potkáte téměř na každém rohu.

Rychlé, ale nezdravé

Služby s rychlým občerstvením byly na svém vrcholu již v době covidu.  Jak se ale podle všeho zdá, tento trend způsobu stravování přetrvává i nyní. Aplikace Deliveroo ani Just Eat nezaznamenaly od covidové doby ani pokles objednávek. Lidé mají o tyto služby stále zájem. Energetická hodnota objednaného zboží však stále více stoupá. Energeticky snědí lidé daleko více. Jí sice hned, ale o to více nezdravěji.

rozvážka

Foto: Pixabay

Britové přijímají více kalorií

Průměrná spotřeba energie na obyvatele před pandemií se ve Spojeném království pohybovala kolem 270 kalorií týdně z jídla s sebou. Po pandemii, kdy nastal v roce 2020 výpadek se nyní lidé dostávají na hodnotu až neuvěřitelných 395 kalorií týdně. I když čísla strmě stoupají, lidé si však dovážky jídla upřít nenechají.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/britanie-kuryr-sluzby-rozvoz-jidlo-deliveroo-uber-eats-pruzkum.A240404_144231_eko-zahranicni_jadv

https://www.theguardian.com/commentisfree/2024/feb/19/food-delivery-apps-exploitation-worker-rights

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.